Synchronizacja kontaktów i kalendarza z telefonem Android

Niedawno kupiłem nowy telefon oparty na systemie Android. Zastąpił on mój firmowy Blackberry. Powiem szczerze, że przesiadając się z Blackberry nie sądziłem, że jednym z największych problemów, które będę miał to synchronizacja danych pomiędzy Outlook’iem a nowym telefonem. Głównie dane najpierw wpisuję w Outlook gdzie prowadzę kalendarz i spis kontaktów. W Outlook’u nie używam zadań bo miałem kłopoty z synchronizacją ich do Blackberry, który domyślnie ustawiał czas wykonania zadania na 12:00 w nocy.

Wygląda na to, że Google nie stworzył jeszcze żadnego programu, który by synchronizował dane pomiędzy Outlook’iem a telefonem Android. Jest trochę płatnych programów ale albo mają one ograniczenia, albo kosztują trochę albo mają złe recenzje. Znalazłem parę darmowych rozwiązań, które obiecywały synchronizację danych ale zawsze coś działało nie tak jak trzeba.

Mój telefon, jest już zaprogramowany tak aby synchronizował moje konto Google (gmail, kontakty, zadania) pomiędzy moim kontem a telefonem. Problem jest taki, jak automatycznie ustawić synchronizację pomiędzy Outlook a kontem Google. Trochę zajęło mi znalezienie rozwiązania, które było dla mnie odpowiednie. Oto one:

1. Synchronizację kalendarza dokonuję darmowym programem Google Calendar Sync (link).

2. Za synchronizację kontaktów odpowiedzialny jest program Go Contact Sync Mod (link).

Nie jest to rozwiązanie perfekcyjne, ponieważ na komputerze mam uruchomione dwa programy, które synchronizują po jednej rzeczy, ale jak na razie jest to rozwiązanie działające perfekcyjnie. Jeszcze nie zdarzyło mi się aby zniknął mi jakiś kontakt albo aby wpis do kalendarza był zduplikowany. Dlatego polecam to rozwiązanie dla wszystkich, którzy ciągle szukają jak synchronizować dane pomiędzy Outlook a telefonem opartym na systemie Android.

Mam jednak nadzieję, że Google w końcu wypuści program, który umożliwi automatyczną synchronizację.

Napisano w Techniczne Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>